Bakan Koca'dan sağlık çalışanlarına teşvik açıklaması

Bakan Koca'dan sağlık çalışanlarına teşvik açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tüm sağlık çalışanlarının ek ödeme alacağını belirterek, "Her sağlık çalışanı ne kadar teşvik alacağını ay bitmeden görecek" açıklamasında bulundu.

Son dakika haberi! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarına verilecek teşvik ödemelerine ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Her sağlık çalışanı ne kadar teşvik alacağını ay bitmeden görecek. Maksimum 4 sayılı gün, çabuk geçer." ifadelerini kullandı.

"HER SAĞLIK PERSONELİ EK ÖDEME ALACAK"

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamanın devamında her sağlık personelinin ek ödeme alacağını vurgulayarak şunları kaydetti:

"Hekim ve hekim dışı teşvik havuzu ayrıldı. Hekim dışı sağlık çalışanları teşvik ödemelerini kendileri için ayrılan havuzdan alacak. Artık sabitin de, taban ek ödemenin de bütçeleri ayrı. Teşvik ödeme havuzunda her hizmetin bir değeri var. Teşvik ödemesinden mahsuplaşma yok. Her işlemin bir karşılığı var. Ek ödeme almayan hekim veya sağlık çalışanı personel kalmayacak. Mahsuplaşma uygulamada kaldırıldı. Yönetmelikteki yeri teknik bir husustan ibarettir."
 
Üst Alt