Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 31 Ağustos 2022 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 31 Ağustos 2022 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? .... Nisan 2022 güncel çeyrek altın kuru fiyatları

fiyatlarında son durum...

Altının onsu bir ayın en düşük seviyesine geriledi.

Altının uluslararası piyasalardaki ons fiyatı 1714 dolar seviyesinde hareket ediyor. Bu seviyeden işlem görmeye devam ederse altın üst üste beşinci ayda da kayıp vermiş olacak.

İç piyasada gram altın 1002, çeyrek altın 1668 lira, cumhuriyet altını 6 bin 862 liradan satılıyor.

Analistler, merkez bankalarının agresif faiz artırımlarına devam edeceği beklentilerinin açıklanan verilerle desteklenmesi ile altının ons fiyatının baskılandığını söyledi.

Fed'in eylüldeki faiz kararına ilişkin 75 baz puanlık faiz artışı ihtimali yüzde 69'a yükselirken, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) gelecek toplantıda 75 baz puan faiz artırmasını destekleyen üyelerin sayısı da arttı.

Geçen hafta 109,5'le son 20 yılın en yüksek seviyesini gören dolar endeksi ise şu sıralarda 109'un hemen altında bulunuyor.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.720 ve 1.680 doların destek, 1.760 doların direnç konumunda bulunduğunu bildirdi.ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın
ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır.

KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.
 
Üst Alt