Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 6 Ekim 2022 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 6 Ekim 2022 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 6 Ekim 2022 güncel çeyrek altın, ons altın ve gram altın fiyatları...

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 1.030 lira seviyesinde işlem görüyor. Dün, ons fiyatındaki düşüşe paralel değer kaybeden altının gram fiyatı, günü yüzde 0,5 azalışla 1.025 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, yeni güne ise yükselişle başlamasının ardından önceki kapanışının yüzde 0,5 üzerinde 1.030 liradan işlem görüyor. Çeyrek altın 1.695 lira, Cumhuriyet altını da 6.900 liradan satılıyor. Dün, yüzde 0,6 azalışla 1.716 dolardan günü tamamlayan altının ons fiyatı, yüzde 0,4 artışla 1.723 dolardan işlem görüyor.

PARA POLİTİKALARINDAKİ BELİRSİZLİK DEVAM EDİYOR Analistler, dünya genelinde artan resesyon riskine karşın, enflasyonun yükselmeye devam etmesi sebebiyle gelecek dönem para politikalarına ilişkin belirsizliklerin güçlü kalmayı sürdürdüğünü ifade etti. ABD Merkez Bankası (Fed) yöneticilerinin sözle yönlendirmelerinin varlık fiyatları üzerinde etkili olduğunu ve bugün 5 üyenin yapacağı açıklamaların yakından takip edileceğini aktaran analistler, veri gündeminde ise yurt içinde haftalık para ve banka istatistikleri, Euro Bölgesi'nde perakende satışlar ve ABD'de haftalık işsizlik başvurularının öne çıktığını bildirdi. Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.700 doların destek, 1.750 ve 1.770 doların direnç konumunda bulunduğunu kaydetti.

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın
ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır. ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR? Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır. KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR? Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.
 
Üst Alt