Denizlerde av yasağı bu gece sona eriyor

Denizlerde av yasağı bu gece sona eriyor

Ülke genelinde denizlerde av yasağının 1 Eylül’de kalkacak olmasının ardından bu gece denize açılacak olan tekneler son hazırlıklarını yaptı. Balıkçı tekneleri 1 Eylül’de başlayacak yeni av sezonu için bu gece ‘Vira Bismillah’ diyerek denize açılacak ve sezona palamut avı ile başlayacaklar.

BlK8kVFCXEmszIQNk3hAoA.jpg

Trol ve gırgır ile balık avcılığının 15 Nisan’da başlayan yasak dönemi 1 Eylül itibariyle sona eriyor.
15aRVBXozkibqQGuVTLRWQ.jpg

1 Eylül’de denize açılacak olan tekneler 4,5 ayın ardından son hazırlıklarını tamamlayarak denize açılmak için beklemeye başlarken yeni sezondan umutlu olduklarını söylediler.
gEDf8wUYjUqU_Fw7s2BGlQ.jpg

Geçen sezonun çok iç açıcı olmadığını söyleyen balıkçıların bu sezon palamuttan beklentisi yüksek.
Yiw8seQkgUa7TMlvD1fnwA.jpg

Zonguldak tarafında balık yoğunluğunun fazla olduğunu söyleyen balıkçı Resul Yılmaz, “Denize çıkmadan net bir şey söylemek doğru değil. Balık nereye giderse biz de peşinde olacağız. Teknemizde 40 kadar insan çalışıyor inşallah 31 Ağustos gecesi denize açılacağız. Vatandaşımız da ucuz balık yiyecek inşallah, yalnız masraflarımız biraz daha yüksek” dedi.
YD3cWXOIGUmYzj6LqtQ1HA.jpg

Denizden beklentilerinin iyi yönde olduğunu belirten balıkçı Mustafa Yılmaz da şunları söyledi: “Hazırlıklarımız tamam. Sezona palamut avcılığı ile başlayacağız. Yaklaşık 4 yıldır bol palamut avcılığı olmuyordu inşallah bu sene bol olacak. Nisan 15 sezon bitiminden bugüne kadar ağların tamiri olmak üzere teknemizdeki diğer eksikleri gidermeye çalıştık. Genellikle Karadeniz’de avlanacağız, balık nerede olursa bizde peşinden gireceğiz."
MyILoS5QpkaEQL1x-OjF0A.jpg

g_xONZ15Z0KpGxCYjhIfSg.jpg

8MC7PuZF40q36SOpPhhGlQ.jpg

ZTRVsPVWo0mRSsIqM_z2dw.jpg

pMcPdrqsWUyZJVMG6EzgsA.jpg

Un75i3ro6kqA3hG3DuGMEg.jpg
 
Üst Alt