Gürbağ Group, “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” sıralamasında

Gürbağ Group, “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” sıralamasında

Gürbağ Group, dünya inşaat sektörünün prestijli dergilerinden ENR’nin “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” 2022 yılı listesinde yer aldı.

ENR’nin (Engineering News Record), müteahhitlik firmalarının merkezlerinin bulunduğu ülkeler dışındaki gelirlerini esas alarak hazırladığı ‘Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi’ 2022 yılı listesi açıklandı.

Mühendislik projeleri ve yatırımları ile Gürbağ Group, bu yıl dünya sıralamasında 181’inciliğe yükseldi. Türkiye’den ödül alan 48 firma arasında yer alan Gürbağ Group adına ödül Yönetim Kurulu Başkanı Halil Bağıban'a verildi.

Bağıban ödülü bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı. Ödül alanları kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gayretlerin, başarıların ve kazançların artması temennisinde bulundu.

“LİSTEDE DAHA YUKARILARI HEDEFLİYORUZ”

Gürbağ Group Yönetim Kurulu Başkanı Halil Bağıban, ödül töreni sonrası açıklamalarda bulundu;

“Gürbağ Group olarak Türkiye ve yurt dışında çeşitli prestij projelerinin yapımını da sürdürüyoruz. Bunlar arasında toplu konutlar, kültür merkezleri, üniversiteler ve okullar, spor kompleksleri, endüstriyel tesisler, askeri tesisler, kamu binaları, su arıtma tesisleri, isale hatları, kanalizasyon hatları, barajlar ve sulama kanalları, yol inşaatı, köprülü kavşaklar, tüneller ve metrolar, beton prefabrik elemanlar ve çelik konstrüksiyon yapılar bulunuyor.

Gürbağ Group olarak her türlü inşaat faaliyetlerinde küresel kaynakların korunmasına, enerji tasarrufuna, iş görenlerin sağlığına büyük önem verirken; bu konuda da uluslararası norm ve standartları bünyesinde uygulayarak, dünya ile aynı dili konuşmak amacıyla küresel kalite zinciri içerisinde yerini almak istiyoruz. ENR listesinde Dünyanın en büyük 250 müteahhitlik firmasından biri olma başarısını sürdürmek ve daha iyi konumlara gelmeyi hedefliyoruz. Ödülü bize layık gören herkese teşekkür ediyorum.”
 
Üst Alt