Bakan Nebati: KOBİ'lere yeni destek paketi hazırlıyoruz

Bakan Nebati: KOBİ'lere yeni destek paketi hazırlıyoruz

SON DAKİKA HABERİ: Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, KOBİ’ler için yeni bir hazine destekli kefalet paketi hazırladıklarını belirterek, KOBİ'lerin finansman ihtiyacının en uygun şekilde karşılanacağını söyledi.

Son dakika haberi! Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, KOBİ'ler için yeni bir Hazine destekli kefalet paketi hazırladıklarını duyurdu.

Bakan Nebati, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye Ekonomi Modeli kapsamında bugüne kadar uygulamaya aldıkları destek paketlerinin, teminat eksikliği bulunan işletmelerin finansman ihtiyaçlarını karşılaması hususunda önemli bir işlev gördüğünü ifade etti.

Bakan Nebati, destek paketine ilişkin şu açıklamayı yaptı;

"Teminat eksikliği yaşayan KOBİ’lerimizin finansman ihtiyaçlarını en uygun şekilde desteklemek amacıyla; üretim, ihracat ve istihdamı önceleyen Türkiye Ekonomi Modelimizle uyumlu şekilde, yeni bir Hazine Destekli Kefalet Paketi çalışması yürütüyoruz. Hazine Destekli Kefalet Paketi, ekonomimizin lokomotifi olan KOBİ’lerimizi odağına alan bir anlayışla kurgulanmakta olup, teknik çalışmaların tamamlanmasına müteakip hazırlanan paketin kullandırım koşulları ve diğer tüm detayları kamuoyumuzun bilgisine sunulacaktır."
 
Üst Alt